NPU Respect

 
 

weeks
-30
-8
days
0
0
hours
-1
-4
minutes
-2
-2
seconds
-1
-8

30.03.2013 SATURDAY
The Netherlands  THE NETHERLANDS / HOLLAND / ALMELO
 
 
Eventmaker:  Fighters Delight & Non Plus Ultra MMA  No.28  No.4 / FIGHTER LEGION® meet  Stephen Cooke
 
Eventplace:   Topsporthal IISPA
[wpspoiler name=“Klick-Eventadress:“]Stadionlaan 60,7606 JZ Almelo,The Netherlands  The Netherlands[mappress mapid=“31″][/wpspoiler]


 
 
Round1Network  Picture Report
 
 

Matchmaking + Result


(updated 02.04.2013)

MATCH red corner blue corner STYLE / DISTANCE / CLASS / WEIGHT
AGE
1

Stef
van
Nistelrooij

4 ( 0 / 2 / 2 )
KB Zutphen
draw

versus

Roberto
Cercel
 

1 ( – / – / 1 )
Bonjasky Academydraw

Muay Thai / 3×1 min / J / -55KG
age red 15  15 age blue
2

Stijn
Hogewoning

2 ( 1 / 1 / 0 )
KB Barneveld
lose

versus
by point

Redouan
El Aidi

 
Bonjasky Academy
win

Muay Thai / 3×1 min / J / -70KG
age red 15  15 age blue
3

Sharwin
Soekhai

1 ( – / 1 / – )
Scorpio Gym
lose

versus
RSC

Babek
Eidi


KB Arnhem
win

Muay Thai / 3×1,4 min / N / -57KG
age red 17  — age blue
4

Jason
de Krosse

2 ( 0 / 1 / 0 )
Fudoshindo
lose

versus
KO

Niek
Prenger

1 ( 1 [1] / – / – )
Gideon’s Gym
win

Muay Thai / 3×1,5 min / N / -69KG
age red 17  25 age blue
5

Canoo
Sulayman

1 ( 1 / – / – )
Scorpio Gym
win

versus
by point

Joey
Peereboom

1 ( – / 1 / – )
KB Emsland
lose

Muay Thai / 3×1,5 min / N / -67KG
age red 16  17 age blue
6

Isa
Gazikov

 
Vechtershart
win

versus
by point

Joram
Sporkslede

 
Van den Berg/Hansen
lose

Muay Thai / 3×1,5 min / N / –KG
age red 27  26 age blue
7

Lennart
van Eden

3 ( 2 / 1 / – )
Scorpio Gym
win

versus
TKO

Robert
de Vries

1 ( – / 1 / – ) 
Gideon’s Gym
lose

Muay Thai / 3×1,5 min / N / -80KG
age red 25  25 age blue
8

Remco
Fokke

1 ( – / 1 / – )
Sport Je Fit
lose

versus
by point

Rickson
Wijman

3 ( 3 / 0 / 0 )
Bonjasky Academy
win

Muay Thai / 3×1,5 min / N / -95KG
age red 22  32 age blue
9

Jeroen
Koetsier

 
Scorpio Gym
win

versus
doctor stop

Rob
Bisschop

 
Mejiro Gym Drenthe
lose

Muay Thai / 3×1,5 min / N / –KG
age red 20  19 age blue
10

Leonie
Picanussa

1 ( – / – / 1)
Gideon’s Gym
draw

versus

Essja
Achoutit

1 ( – / – / 1)
Bonjasky Academy
draw

Muay Thai / 3×1,5 min / N / -64KG
FEMALE
age red 25  21 age blue
11

Yeantley
Silie

0 ( – / – / – )
Scorpio Gym
lose

versus
by point

Ali
Fida

0 ( – / – / – )
Team Lion
win

Muay Thai / 3×1,5 min / N / -70KG
age red 19  — age blue
12

Dominique
Wagner

5 ( 2 / 3 / – )
Van den Berg/ Hansen
lose

versus
by point

Winston
Fernandes

6 ( 1 / 2 / 1 )
Team Verhaegh
win

Muay Thai / 3×2 min / C / -67KG
age red 18  17 age blue
13

Randy
Koetsier

1 ( – / 1 / – )
Scorpio Gym
lose

versus

Georgiost
Karaklidis

1 ( 1 / – / – )
Bonjasky Academy
win

Muay Thai / 3×1,5 min / N / -78KG
age red 22  — age blue
14

Elvis
Latul

1 ( – / – / 1 )
Gideon’s Gym
draw

versus

Peter
IIchev

3 ( 1 / 1 / 1 )
Bully’s Gym
draw

Muay Thai / 3×1,5 min / N / -73KG
age red —  21 age blue
15

Gerrit
Beumer

11 ( 3 / 7 / 1 )
Scorpio Gym
lose

versus
by point

Nick
Morsink

16 ( 10 / 4 / 2 )
K1 Aerts Dojo
win

Muay Thai / 3×2 min / C / -70KG
age red 24  18 age blue
16

Rhydel
Vogelenzang

8 ( 2 / 4 / 2 )
Scorpio Gym
lose

versus
by point

Elwin
Teymurrow


Sportcentrum Balili
win

Muay Thai / 3×2 min / C / -67KG
TOURNAMENT SEMI FINAL A
age red 19  24 age blue
17

Hasan
Likoglu

4 ( 4 / 0 / 0 )
K1 Aerts Dojo
win

versus
by point

Dion
Moes


Angelo Gym
lose

Muay Thai / 3×2 min / C / -67KG
TOURNAMENT SEMI FINAL B
age red 19  24 age blue
18

Noel
Jradi

2 ( 2 / – / – )
K1 Aerts Dojo
win

versus
by point

Samantha
Sloot

 
Suboxer
lose

Muay Thai / 3×1 min / J / -63KG
FEMALE
age red 15  15 age blue
19

Malik
Kysho

 
Scorpio Gym
win

versus
by point

Pim
Hogewoning

3 ( 2 / 1 / 0 )
KB Barneveld
lose

Muay Thai / 3×1 min / J / -73KG
age red 15  15 age blue
20

Thomas
Doeve

3 ( 1 / 2 / 0 )
Team Lion
lose

versus
KO

Michal
Jagodzic

1 ( 1 / 0 / 0 )
Gideon’s Gym
win

Muay Thai / 3×1,5 min / N / -79KG
age red 18  25 age blue
21

Barbara
Vera

1 ( – / 1 / – )
Scorpio Gym
lose

versus

Linda
Tjapkes

1 ( 1 / – / – )
Mejiro Gym Drenthe
win

Muay Thai / 3×1,5 min / N / -57KG
FEMALE
age red 26  27 age blue
22

Thomas
Sapulette

3 ( 1 / 2 / 0 )
Gideon’s Gym
lose

versus
by point

Christiaan
Jasper

6 ( 3 / 3 / 0 )
Markos Gym
win

Muay Thai / 3×2 min / C / -63KG
age red 30  28 age blue
24

Ömer
Dipi

8 ( 2 / 3 / 3 )
K1 Aerts Dojo
draw

versus

Mustafa
Kazmaz

 
Beast of the East
draw

Muay Thai / 5×2 min / B / -67KG
age red 18  20 age blue
25

Elwin
Teymurrow


Sportcentrum Balili
win

versus
by point

Hasan
Likoglu

5 ( 4 / 1 / 0 )
K1 Aerts Dojo
lose

Muay Thai / 3×2 min / C / -67KG
TOURNAMENT FINAL

 
 
 
 
Source:  Fighter Delight  
Fighters Delight & Non Plus Ultra MMA
Stephen Cooke
 
 
FIGHTER LEGION®   is on Twitter
 
 

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.